Aktualności

29.07.2023

Konin: nawiedzenie kopii cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej


W parafii pw. Marii Magdaleny w Koninie przez dwa dni przygotowywano się do nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. W piątek 21 lipca br. Mszą św. z nauką o godz. 8.00 komisarz Ziemi Świętej o. Nikodem Gdyk OFM rozpoczął rekolekcje przed nawiedzeniem Ikony.

Przywitanie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, poprzedzone czuwaniem modlitewnym w kościele, miało miejsce w niedzielę 23 lipca o godz. 17.30 przy Szkole Podstawowej nr 1. Ikonę niósł m.in. rektor Wyższej Szkoły Kadr Menedżerskich w Koninie dr Marek Waszkowiak; nowy gwardian Wspólnoty o. Przemysław Kolenda OFM powitał Matkę i przyjął Ją na gościnę.

O północy celebrowano przez kapłanów pochodzących i posługujących w Koninie pasterkę maryjną w intencji dziękczynnej za dar powołania i o nowe powołania.

Przez całą noc do godzin porannych w poniedziałek trwało czuwanie parafian. Następnie celebrowano Msze św. w intencji osób chorych i w podeszłym wieku oraz dzieci i matek w stanie błogosławionym. O godz. 16.00 Mszę św. pożegnalną celebrował ks. bp senior Stanisław Gębicki.

© CRT 2012