Aktualności

15.01.2024

XX sesja kolbiańska


W sobotę 13 stycznia br. w klasztorze Franciszkanów Konwentualnych, w Auli bł. Jakuba przy ul. Franciszkańskiej 4 w Krakowie, odbyła się kolejna sesja organizowana przez Instytut Studiów Franciszkańskich oraz Wyższe Seminarium Duchowne w Krakowie.

W roku 800-lecia otrzymania przez św. Franciszka stygmatów, czyli znaków ukrzyżowania Chrystusa, głównym hasłem konferencji były słowa: „Patrz na Ukrzyżowanego!".

Zebranych gości i zaproszonych prelegentów powitał na początku rektor WSD o. dr Mariusz Orczykowski OFMConv. Pierwszy wykład zatytułowany "Ukrzyżowany w Listach Pawłowych" wygłosił o. dr Piotr Gryziec OFMConv. O. dr Andrzej Zając OFMConv mówił na temat "Jezusa ukrzyżowanego w Pismach św. Franciszka i życiorysach Tomasza z Celano". Natomiast prelekcję zatytułowaną „Dla nas i dla naszego zbawienia. Jezus ukrzyżowany w Pismach św. Maksymiliana M. Kolbego" wygłosił o. dr Piotr Bielenin OFMConv.

Po krótkiej przerwie miał miejsce panel dyskusyjny, który prowadzili: ks. Adam Trzaska - kapelan Hospicjum św. Łazarza, br. Albert Koczaj - albertyn oraz dr Roman Solecki - pedagog i psychoterapeuta. Na zakończenie uczestnicy sesji wzięli udział we Mszy św. o godz. 12.00 sprawowanej w Bazylice św. Franciszka z Asyżu.

W konferencji z naszej Prowincji brał udział Wikariusz Prowincji o. Norbert Cebula OFM.

NC

© CRT 2012