Aktualności

05.02.2024

Rekolekcje przed przyjęciem posług


W naszym Centrum Duchowości i Ośrodku Rekolekcyjnym przy Sanktuarium Matki Bożej Mirowskiej w Pińczowie trwają rekolekcje dla braci kleryków studiujących w Franciszkańskim Instytucie Teologicznym w Krakowie.

Instytut Teologiczny Franciszkanów jest afiliowany do Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Skupia obecnie studentów z wszystkich trzech rodzin franciszkańskich. Zajęcia dydaktyczne odbywają się u Franciszkanów konwentualnych przy ul. Franciszkańskiej, u Franciszkanów kapucynów przy ul. Loretańskiej i w naszym klasztorze przy ul. Reformackiej.

Oprócz wspólnych wykładów bracia klerycy spotykają się na różnych sesjach duchowo – formacyjnych. Do takich wspólnych inicjatyw należą rekolekcje przez przyjęciem posług lektora i akolity. W tym roku rekolekcje zostały zorganizowane przez Sekretariat Formacji i Studiów naszej Prowincji. Przewodnikiem duchowym tego czasu jest o. dr Alojzy Warot OFM. Zajęcia praktyczne z liturgii prowadzi Ceremoniarz Jasnogórski o. dr Piotr Gałdyn OSPPE.

Wśród uczestników rekolekcji są bracia z naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie - Bronowicach, bracia Konwentualni, Kapucyni, bracia z Prowincji Niepokalanego Poczęcia NMP oraz z Seminarium Ojców Karmelitów w Krakowie.

© CRT 2012