Archiwum wydarzeń

13.11.2017

Spotkanie na Górze św. Anny


W czwartek 9 listopada w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny odbyło się spotkanie gwardianów, wychowawców i ekonomów domów z Zarządem Prowincji, w którym uczestniczyli Bracia z Polski i z zagranicy.

Rozpoczęto je Mszą św. o godz. 7.00 wspólnie z uczestnikami warsztatów dla gwardianów polskich Prowincji Konferencji Północnosłowiańskiej. Koncelebrowanej Eucharystii przewodniczył o. Teofil Czerniak OFM, homilię wygłosił o. Jacek Koman OFM.

O godz. 10.30 w auli Domu Pielgrzyma rozpoczęła się robocza część spotkania. Minister Prowincjalny o. Jacek Koman OFM przekazał Braciom informacje na temat aktualnego życia Zakonu i ostatnich wydarzeń. Omówił przebieg i rezultaty spotkania Konferencji Prowincjałów Franciszkańskich w naszym klasztorze w Warszawie – Mokotowie w dniach 8 – 9 października br., Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce również w Warszawie w dniach 10 – 11 października br. oraz obrad Unii Braci Mniejszych Europy (UFME) w dniach 22-28 października w Barcelonie.

O. Grzegorz Chomiuk OFM omówił pobyt naszych dwóch nowicjuszy w Nowicjacie Prowincji Niepokalanego Poczęcia NMP w Leżajsku.

Następnie Ekonom Prowincji o. Mariusz Uniżycki OFM zrelacjonował bieżące sprawy ekonomiczne Prowincji oraz zachęcił do wspólnych rozliczeń polskich klasztorów w ramach Prowincji z używanych mediów, co powinno przynieść wymierne korzyści. Przedstawił również do dyskusji aspekty za i przeciw powstaniu infirmerii w Krakowie – Bronowicach.

W końcowej części spotkania aktualną działalność i perspektywy na przyszłość przedstawili: Animator ds. Powołań o. Mariusz Żychowicz OFM i Animator ds. Młodzieży o. Łukasz Buksa OFM. Zaprezentowali także projekt nowej szaty graficznej strony internetowej naszego duszpasterstwa powołaniowego.

W trakcie spotkania Bracia licznie uczestniczyli w ożywionej dyskusji dotyczącej przedstawionych zagadnień oraz aktualnych spraw z życia naszej Prowincji.

© CRT 2012