Archiwum wydarzeń

02.12.2017

Podwójny jubileusz w Pińczowie


W sobotę 25 listopada 2017 r. we Wspólnocie w Pińczowie obchodzono podwójny jubileusz ślubów zakonnych.

Br. Benedykt Kolaniak OFM świętował 65-lecie pierwszej profesji zakonnej, zaś o. Józef Witko OFM 25-lecie uroczystej profesji zakonnej. Z tej okazji w intencji Jubilatów została odprawiona o godz. 12.00 uroczysta Msza św. dziękczynna w Sanktuarium Matki Bożej Mirowskiej w Pińczowie. Eucharystii przewodniczył Wikariusz Prowincji o. Rufin Maryjka OFM.

Gwardian klasztoru o. Jakub Mentel OFM serdecznie powitał licznie zgromadzonych wiernych na uroczystościach jubileuszowych i dziękował Jubilatom za ich długoletnią i ofiarną posługę w Zakonie Braci Mniejszych.

Okolicznościową homilię wygłosił definitor Prowincji o. Grzegorz Chomiuk OFM.

Oprawę liturgiczną zapewniła pięknym śpiewem pieśni religijnych Diakonia Muzyczna z Leżajska ze Wspólnoty Rafael.

Po komunii św. w imieniu Prowincji Matki Bożej Anielskiej o. Rufin Maryjka OFM dziękował Jubilatom za długoletnią ofiarną posługę w Zakonie Braci Mniejszych, przykład franciszkańskiego braterstwa i wszelkie dobro wniesione w naszą Prowincję zakonną i wspólnotę Kościoła.

Następnie odczytał i przekazał br. Benedyktowi i o. Józefowi jubileuszowe życzenia od papieża Franciszka, Ministra Generalnego Zakonu Braci Mniejszych o. Michaela Perrego OFM i przebywającego w tym samym czasie na uroczystościach XXV-lecia naszego WSD w Krakowie Ministra Prowincjalnego o. Jacka Komana OFM.

Do życzeń przyłączyli się również przedstawiciele miejscowej parafii.

Na zakończenie Mszy św. Bracia Jubilaci wyrazili swoją wdzięczność Panu Bogu za wielki dar powołania franciszkańskiego i wszelkie otrzymane łaski oraz podziękowali wszystkim przybyłym za pamięć, złożone życzenia i modlitwę.

Jubileuszowe świętowanie kontynuowano przy wspólnym stole w refektarzu klasztornym, po wcześniejszym uroczystym odśpiewaniu Plurimos annos.

Dziękując Panu Bogu wraz z Jubilatami za wszelkie dobro, które dzięki ich życiu zakonnemu i posłudze duszpasterskiej stało się udziałem niezliczonych osób, prośmy dla nich o obfite Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski oraz opiekę Matki Bożej Anielskiej i św. Franciszka z Asyżu w dalszym owocnym i gorliwym trwaniu w służbie Bogu i ludziom w Zakonie Serafickim.

© CRT 2012